Juwenalia 2016 studenckie święto w Poznaniu

Juwenalia 2016 studenckie święto w Poznaniu

Kategoria: Festiwal

Autor: Materiały organizatora

Data publikacji: 2016-06-08

A a

Już niebawem władzę w Poznaniu przejmie studencka brać, która będzie się bawić na Juwenaliach. To muzyczne święto młodości, będzie już po raz 10. organizowane wspólnie przez wszystkie uczelnie w Poznaniu. Nowością będzie miejsce- Park im.Jana Pawła II na Łęgach Dębińskich. W tym roku organizatorzy wrócili do tradycyjnego Pochodu Juwenaliowego, który rozpocznie się w czwartek 9 czerwca o 18:00. Prezydent Miasta Poznania przekaże studentom klucze miasta. Hasło pochodu brzmi “Złączeni ale nie spięci”. Fantazyjnie przebrani studenci będą mogli wygrać puchar i tytuł dla najlepiej przebranej uczelni. Wieczorem na juwenaliowej scenie zagrają m.in.: Kult, Mela Koteluk, Mrozu, Happysad, Cooperate Orchestra z klasycznym koncertem muzyki filmowej,  Rosalie, Mitochondrium, Camping Hill. Dla chętnych zorganizowane też będzie po raz drugi Juwenaliowe Forum, na którym będzie można posłuchać i porozmawiać m.in. o karze śmierci, seryjnych mordercach, zdrowym odżywianiu, jak i zagrożeniach XXI wieku.  Będzie to zatem okazja do spotkania i wymiany myśli na niebanalne tematy. Myliłby się ten, kto by myślał, że Juwenalia są tylko dla studentów. Dla uczestników w różnym wieku przygotowana będzie strefa artystyczna z animacjami i warsztatami. Uczestnicy Juwenaliów będą mogli się posilić w strefie gastronomicznej, w której będą food trucki. Dla sprawnych i odważnych ustawiona zostanie ściana wspinaczkowa. Organizatorzy zapraszają też publikę do strefy stabilizacji VolksWagen’a.

Studenci z ważnymi legitymacjami wejdą na teren imprezy za darmo. Chętni bez tego dokumentu mogą kupić bilety na stronie biletomat.pl a także w salonach Empik-u.

Cena za jednodniowy bilet wynosi 25 zł a w przedsprzedaży 20 zł, a za 4 dniowy karnet zapłacimy 75 zł (przedsprzedaż na biletomat.pl 60 zł).

 Juwenalia_Poznan_2016ab