Spotkajmy się nad Jeziorem Strzeszyńskim-zapraszamy na Enter Enea Music Festival

Spotkajmy się nad Jeziorem Strzeszyńskim-zapraszamy na Enter Enea Music Festival

Kategoria: Festiwal

Autor: Julia Grabowska

Data publikacji: 2016-05-14

A a

Scena VI edycji Enter Enea Festival, który odbędzie się w Poznaniu, w dniach 24-25 maja ponownie wypełni się jazzowym brzmieniem najwyższej próby. Zagwarantować to mają trzy kwartety, orkiestra i dwa specjalnie przygotowane na to wydarzenie tria Leszka Możdżera. Dzień wcześniej w wyjątkowy klimat festiwalu wprowadzi nas instalacja Candy Sticks Maurycego Gomulickiego, która stanie się częścią plenerowej kolekcji rzeźby Visual Parku nad Jeziorem Strzeszyńskim w Poznaniu.

(program poniżej)

Poniedziałek 23.05 / 19:00
Maurycy Gomulicki 
Candy Sticks - realizacja na terenie Visual Park 
Nightflight to Venus - wystawa, ABC Gallery

Wtorek 24.05 / 19:00
Jakub Płużek Quartet
Leszek Możdżer / Dieter Ilg / Eric Allen 
Zohar Fresco Quartet

Środa 25.05 / 19:00
Nikola Kołodziejczyk Orchestra
Leszek Możdżer / Iva Bittova / Oskar Török
radio.string.quartet

 

DWA DNI JAZZU W PLENERZE

 

Nad Jeziorem Strzeszyńskim w maju będzie królował jazz.

Na muzyczne spotkanie w plenerze zaprasza nas sam Leszek Możdżer - dyrektor artystyczny festiwalu, który jak zwykle, już od 2011 roku, zgromadził muzyków prezentujących różne style jazzu od tych klasycznych, po etniczne i wplatających jazzową improwizację. Jak sam zapowiada – będzie to edycja akustyczna.

Także tym razem zagrają dla nas muzycy z różnych stron świata. Usłyszymy trzy kwartety, każdy prezentujący zupełnie inny charakter jazzu: Płużek Quartet (młody skład szanujący korzenie gatunkowe), radio.string.quartet (wplatający w swoje kompozycje i aranżacje zarówno jazz, muzykę klasyczną, folk, rock jak i pop) oraz Zohar Fresco Quartet (który zachwyci nas etnicznymi brzmieniami). Samego Leszka Możdżera będziemy mieli okazję zobaczyć w specjalnie przygotowanych na Enter Enea Festival triach - w składzie z Dieterem Ilgiem i Ericiem Allenem oraz podczas koncertu z Ivą Bittową i Oskarem Törökiem. Wyjątkowym doświadczeniem będzie również występ międzynarodowej Nikola Kołodziejczyk Orchestra, która wypełni scenę festiwalową w środę 25 maja.

Leszek Możdżer zaprosił muzyków, którzy podobnie jak on są otwarci na poszukiwania nowych brzmień, a ich muzyka charakteryzuje się świeżością i wolnością.

Możemy być pewni, że jazzowa energia unosić się będzie ponad taflą Jeziora Strzeszyńskiego przez dwa wyjątkowe, majowe wieczory. Spotkajmy się tam, żeby usłyszeć, poczuć i zanurzyć się w przestrzeni wypełnionej sztuką obrazu i muzyki, które jak co roku, fantastycznie współgrają ze sobą w otoczeniu natury.

 

LOKALIZACJA

Enter Enea Music Festival
Poznań, nad Jeziorem Strzeszyńskim
Koszalińska 15, 60-480 Poznań