Seans filmu

Seans filmu "Córka" i spotkanie z reżyserem

Kategoria: Film

Autor: Artur Bądkowski, materiały promocyjne organizatora

Data publikacji: 2017-01-23

A a

 W styczniu Klub Krótkiego Filmu w CK Zamek w Poznaniu zaprezentuje filmy Tomasza Wolskiego jedenego z najciekawszch reżyserów młodego pokolenia. Jest on kojarzony głównie z filmem dokumentalnym, ale 30 stycznia w Kinie Pałacowym będzie można zobaczyć jego pierwszy film fabularny pt. "Córka". Widzowie będą mieli w ten wyjątkowy wieczór okazję do spotkania z reżyserem filmu.  

Film opowiada o trudnych relacjach między matką i córką, które spotykają się po latach rozłąki. Okazją do spotkania dla obu kobiet są poszukiwania zaginionej córki młoszej z nich.

 corka

 

CÓRKA, reż. Tomasz Wolski, Polska, 2015, 25'

 

"CÓRKA" / "DAUGHTER" - trailer from Film Cyfrowy on Vimeo.

 

TOMASZ WOLSKI - Reżyser, scenarzysta, operator, dźwiękowiec, montażysta filmów dokumentalnych. Jest absolwentem dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz dokumentalnego kursu w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy (2002) pod kierunkiem Marcela Łozińskiego, Jacka Bławuta, Jacka Petryckiego oraz Katarzyny Maciejko-Kowalczyk. To oni ukształtowali go jako dokumentalistę, i to niezwykle wszechstronnego, Wolski bowiem jest nie tylko scenarzystą i reżyserem swoich filmów, często także ich operatorem i montażystą, niekiedy również dźwiękowcem. Lubi pracować samotnie, bądź z niewielką, ograniczoną do niezbędnego minimum, ekipą. 

 CSF Facebook 30.01