Pyrkon już po raz 15-ty w Poznaniu

Pyrkon już po raz 15-ty w Poznaniu

Kategoria: Gra

Autor: Mateusz Kozłowski

Data publikacji: 2015-04-20

A a

Już w przyszły weekend (24-26 kwietnia) teren Międzynarodowych Targów Poznańskich wypełni się  fanami fantastyki i popkultury. Zaczyna się bowiem 15. edycja Pyrkonu, największej tego typu imprezy w Polsce i jednej z większych w Europie.

Samej idei nie trzeba chyba nikomu przedstawiać – to wydarzenie jest obowiązkowym punktem dla wielu fanów nie tylko książek fantasy, ale także gier (planszowych, karcianych, elektronicznych czy RPG), komiksów, Mangi i Anime, filmów, seriali czy muzyki.

Cały konwent podzielony jest na kilkanaście bloków tematycznych - łącznie kilkaset stoisk, eventów oraz gier skupionych w aż 10. budynkach MTP. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w Wielkim Konkursie Strojów Maskarada, zagrać w olbrzymim Games Roomie, przebywać na terenie specjalnie utworzonych wiosek fantasy, czy na panelach i prelekcjach z udziałem niesamowitych gości. Wśród nich m.in.: Jakub 'dem' Dębski, Jakub Ćwiek, Dmitry Glukhovsky i wielu innych. Robi wrażenie!

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony wydarzenia - http://pyrkon.pl/ . Na niej możliwość zapoznania się z pełnym programem imprezy oraz możliwość stworzenia własnego planu pobytu. My także będziemy obecni podczas Pyrkonu. Zapraszamy do przeczytania relacji z wydarzenia, już w przyszłym tygodniu!