„Biała mgła” zaleje Poznań 7 grudnia.

„Biała mgła” zaleje Poznań 7 grudnia.

Kategoria: Muzyka

Autor: Kuba Klawitter

Data publikacji: 2014-12-01

A a

Rust to poznańska formacja istniejąca od około 2000 roku, kiedy to Michał (wokalista) i Szymon (gitarzysta) postanowili, że będą grali Rocka. Od tego czasu zespół konsekwentnie tworzy muzykę inspirowaną dokonaniami bluesmanów z Delty Missisipi oraz rockowymi klasykami z lat 60. I 70.

Trudno o bardziej klasyczny skład: perkusja, bas, gitara i wokal zmieszane przez muzyków Rust tworzą niezwykle energetyczne połączenie, będące zarówno powrotem do muzycznych korzeni rocka, jak również świeżą i autentyczną propozycją skierowaną do każdego fana ogólnie pojętej muzyki gitarowej. Przez ponad dekadę działalności zespół zdobył szerokie grono fanów, występując na scenach klubowych w całym kraju oraz odnosząc sukcesy festiwalowe, m.in. zwyciężając Festiwal w Jarocinie a także występując na Przystanku Woodstock. Zespół zagrał również u boku takich wykonawców jak Luxtorpeda, Acid Drinkers, Lao Che, czy też Rival Sons.
Na dotychczasową dyskografię Rust składają się 2 płyty EP – wydana w 2011 leave a message oraz EP II z 2012 roku.

Koncert w Blue Note będzie promował wydaną w listopadzie debiutancką płytę zespołu White Fog, stanowiącą podsumowanie dotychczasowej działalności kapeli. Na niedzielnym koncercie usłyszymy przede wszystkim utwory z najnowszego wydawnictwa - z tytułowym White Fog na czele - jednak z pewnością nie zabraknie również starszych numerów, jak choćby That’s All you’ve Got.

Na koncert powinni wybrać się przede wszystkim fani klasycznego rockowego grania, poszukujący na koncertach przede wszystkim potężnej dawki energii, której Rustom zdecydowanie nie brakuje.

U boku Rust wystąpią warszawski zespół Bulbwires oraz poznański Dom na Drzewie.