Editors po raz kolejny w Polsce!

Editors po raz kolejny w Polsce!

Kategoria: Muzyka

Autor: Magda Brylowska

Data publikacji: 2013-10-02

A a

Formacja pojawi się w Poznaniu w ramach trasy koncertowej promującej nową płytę "The Weight Of Your Love".  Jest to czwarty studyjny krążek Brytyjczyków, który zwiastuje powrót do alternatywnego rockowego brzmienia po krótkiej przygodnie z elektroniką, jaka miała miejsce przy tworzeniu albumu "In This Light And On This Evening". Nowe-stare brzmienie to nie jedyna zmiana, która zaszła, z zespołem pożegnał się gitarzysta Chris Urbanowicz. Nieoficjalnie mówi się, że nie zgadzał się z resztą zespołu odnośnie brzmienia nowego albumu. Jego miejsce zajęli Elliot Williams i Justin Lockey.

Historia zespołu sięga roku 2002, gdy czwórka studentów technologii muzycznej na Staffordshire University doszła do wniosku, że połączy swoje muzyczne inspiracje i stworzy coś własnego. Początkowo grali koncerty w lokalnych pubach, robiąc to raczej dla frajdy niż oczekując jakichś profitów wynikających z tworzenia muzyki. W międzyczasie zmieniali nazwę aż cztery razy, by od Pilot, poprzez The Pride i Snowfield dojść do Editors. Przełom nastąpił w 2004 roku, podpisali kontakt z  Kitchenware Records, a o ich nagraniach zaczęło się robić głośno. Singiel „Bullets” spodobał się na wyspach do tego stopnia, że znany i ceniony didżej Zane Lowe zaprezentował go na antenie BBC Radio 1, a z czasem utwór stał się piosenką tygodnia, co jest nie lada wyróżnieniem dla początkującego zespołu. Później już poszło z górki, kolejne single można było usłyszeć na falach eteru, a zespół na fali popularności podpisał kontrakt z Sony BMG, które to wydało ich debiutancki album "The Back Room". Płyta okazała się ogromny sukcesem, a zespół pojechał w pierwszą wielką trasę koncertową w roli supportu Szkotów z Franz Ferdinand.  Kolejne wydawnictwa również zostały przyjęte bardzo ciepło przez fanów mimo wyraźnego odejścia od surowego brzmienia, które można było usłyszeć na pierwszej płycie. Zespół, choć początkowo przez złośliwców był nazywany brytyjską odpowiedzią na zespół Interpol, zyskał status gwiazdy i udowodnił, że nie jest tylko sezonowym objawieniem, ale ma zamiar sporo namieszać na scenie muzycznej. Po zmianach w zespole i wydaniu nowego albumu Panowie z Editors nabrali wiatru w żagle i wystąpili na tegorocznej edycji Heineken Opener Festival w Gdyni gdzie byli jedną z najbardziej oczekiwanych gwiazd.

Już w czwartek wszyscy fani Brytyjczyków będą mogli się przekonać czy zmiany wyszły im na dobre i czy faktycznie otworzyli nowy etap w swojej muzycznej działalności.

koncert Editors, support: Balthazar

Poznań, Hala nr 2 MTP, ul. Głogowska 14

3.10, g. 19.30 (otwarcie bram: 18.30)

bilety: 105 zł (przedsprzedaż), 120 zł (w dniu koncertu)