Folkowo-taneczne święto już niedługo w Poznaniu!

Folkowo-taneczne święto już niedługo w Poznaniu!

Kategoria: Muzyka

Autor: Marzena Bloch

Data publikacji: 2015-03-23

A a

Dwie formacje znane z energicznych, szalonych dźwięków i nie mniej spontanicznego zachowania na scenie. Ich przeboje niejednokrotnie zdobywały listy przebojów i grane były w wielu rozgłośniach radiowych na terenie całej Polski. Pod koniec lutego 2015 roku połączyli siły, aby zagrać koncerty w ramach wspólnej trasy, w największych miastach naszego kraju. Jednym z przystanków podczas ich podróży będzie Poznań. Już 27 marca będzie można zobaczyć i usłyszeć to niesamowite, muzyczne połączenie w klubie Eskulap. Początek nadchodzącej wiosny warto świętować przy tanecznych, żywiołowych, zapadających w pamięć dźwiękach oraz niebanalnych, często z nutką uśmiechu tekstach.

Poparzeni Kawą Trzy to ciekawa formacja złożona z dziennikarzy Radia Zet oraz RMF FM, którzy w 2005 roku połączyli siły, aby wspólnie realizować swoją pasję, jaką jest muzyka. Jak sami określają „to taki sposób na spędzanie wolnego czasu po robocie”. Mieszanka kilku stylów muzycznych, takich jak rock, punk czy ska, niebanalne teksty autorstwa Rafała Bryndala, mówiące o wielu codziennych sprawach z niecodzienną porcją uśmiechu i lekkiej ironii. Znani na polskich rynku muzycznym twórcy takich piosenek jak „Kawałek do tańca”, „Byłaś dla mnie wszystkim” czy „Trzeba się napić”, niejednokrotnie grani byli w wielu rozgłośniach radiowych oraz wystąpili na wielu scenach w całej Polsce. W 2011 roku wydali pierwszy album zatytułowany „Musculus Cremaster”. W tym samym roku zagrali na festiwalu TOPtrendy, gdzie otrzymali nagrodę dziennikarzy. W 2013 roku światło dzienne ujrzał ich kolejny album pt. „Wezmę Cię”. Obecnie w skład grupy wchodzą: Roman Osica (wokal), Krzysztof Zasada (gitara), Marian Hilla (saksofon), Wojciech Jagielski (perkusja), Mariusz Gierszewski (bas), Krzysztof Tomaszewski (trąbka) oraz Jacek Kret (puzon).

Enej to grupa dobrze znana na polskim rynku muzycznym. Powstali w 2002 roku w Olsztynie, z inicjatywy braci, Piotra i Pawła Sołoduchów oraz ich przyjaciela Łukasza Kojrysa. W muzyce jaką tworzą, bardzo dobrze widoczne są inspiracje folkiem. Przede wszystkim muzyką ukraińską, co zresztą wiąże się z pochodzeniem rodziny Sołoduchów. Enej to formacja wielokulturowa, co czyni ją wyjątkową i wyróżnia na rynku muzycznym. W 2008 roku wydali debiutancką płytę „Ulice”, jednak dopiero wydany w 2010 roku krążek „Folkorabel” zyskał status Złotej Płyty i otworzył przed grupą drogę do kariery. W tym samym roku muzycy wygrali eliminacje do XVI Przystanku Woodstock i wystąpili na dużej scenie festiwalu. Przełomowym dla nich okazał się 2011 rok, kiedy to zostali zwycięzcą programu muzycznego Must Be The Music. Dobrze znany utwór „Radio Hello” nuciła cała Polska, a ich późniejsze kawałki jak „Symetryczno-liryczna”, „Lili” czy „Tak smakuje życie” grane są w wielu rozgłośniach radiowych. Koncert w Poznaniu to wyjątkowa okazja, żeby usłyszeć materiał zespołu z najnowszej płyty „Paparanoja”, która ukazała się 12 lutego. Enej w składzie: Piotr Sołoducha (wokal), Mirosław Ortyński (bas), Paweł Sołoducha (perkusja), Jacek Grygorowicz (gitara), Damian Pińkowski (saksofon), Kuba Czaplejewicz (puzon), Łukasz Przyborowski (trąbka) oraz Kornel Kondrak (perkusja) już 27 marca wraz z Poparzeni Kawą Trzy zabiorą publiczność w wir tańca i muzyki!

 

 

Poznań, Klub Eskulap, ul. Przybyszewskiego 39

wejście: 18:00, początek: 19:00

Cena biletów: 49 zł / 60 zł