Julia Marcell zagrała w Poznaniu!

Julia Marcell zagrała w Poznaniu!

Kategoria: Muzyka

Autor: Marta Nowicka - tekst i zdjęcia

Data publikacji: 2015-03-24

A a

W niedzielny wieczór na poznaniaków czekała nie lada gratka – w klubie Blue Note wystąpiła niesamowita artystka – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, multiinstrumentalista, laureatka wielu prestiżowych nagród – Julia Marcell. Mimo nienajwygodniejszego dla wszystkich terminu, klub wypełniony był po brzegi na długo przed wejściem Julii na scenę.

Zanim to jednak nastąpiło, w niezwykle romantyczny i sentymentalny nastrój wprowadziła nas grupa o nazwie Olandra. W skład projektu wchodzi wokalistka – Aleksandra Woźniak, skrzypaczka – Małgosia Szulim oraz wiolonczelistka – Kasia Januszewska. Okazjonalnie towarzyszy im również gitarzysta, co też miało miejsce w czasie niedzielnego koncertu. Ola zachwyciła niezwykle ciepłym, pięknie wędrującym po dźwiękach głosem, a instrumenty idealnie się dopełniały, tworząc sympatyczną dla ucha całość.

Po kilkudziesięciu minutowym występie i krótkiej przerwie na przygotowanie sprzętu, na scenie pojawiła się wyczekiwana przez wszystkich artystka. Publiczność powitała ją niezwykle gorąco i entuzjastycznie. Już pierwsze dźwięki porwały wszystkich do rytmicznego poruszania się pod sceną, śpiewania i przeniosły zgromadzonych w inny, oderwany od codzienności świat. Już jako drugi utwór Julia zaśpiewała wszystkim świetnie znany utwór „Echo”, co jeszcze bardziej ucieszyło fanów. Dalsza część koncertu była jakby podróżą po muzycznym świecie, pełną emocji, energii, wspólnego śpiewu, uśmiechów, żartów i chwil zadumy. Warto zaznaczyć, że całość przebiegła w niezwykle profesjonalny i dopracowany sposób. Wymyślne kompozycje zagrane z niesamowitą precyzją, a jednocześnie sprawiające wrażenie wykonywanych „od niechcenia”, z serca. Kiedy pasja poparta jest ogromnym talentem i umiejętnościami wychodzą wielkie rzeczy – tak jest właśnie w tym wypadku.

Julia Marcell udowodniła, że wszystko, co się o niej mówi i pisze jest prawdziwe. Zdecydowanie było warto uczestniczyć w tym koncercie!

Galeria