Juwenalia Poznań 2014: Wszystko, co powinniście wiedzieć o tegorocznej edycji.

Juwenalia Poznań 2014: Wszystko, co powinniście wiedzieć o tegorocznej edycji.

Kategoria: Muzyka

Autor: Kuba Krzyżański

Data publikacji: 2014-05-04

A a

Nie da się ukryć, że poznańskie Juwenalia w porównaniu z innymi miastami zawsze wypadały słabo. Organizatorzy postanowili wprowadzić szereg zmian w tegorocznej edycji, jak gdyby wreszcie zauważyli ogromną przepaść dzielącą naszą studencką imprezę od chociażby kultowych Ursynaliów w Warszawie. Przede wszystkim, możemy się pożegnać ze stadionem AZS-u, który do tej pory mieścił wszystkie koncerty. W tym roku studenci bawić się będą na na terenach przy stadionie Inea od ulicy Ptasiej. Nowością jest również przesunięty termin imprezy: 5-8 czerwca.

 

Czwartek 5.06 – STUDENT’S DAY

 

Wspomniałem o zmianach, ale jeden punkt programu pozostał nietknięty: występ zespołu Strachy na Lachy. No tak, nie było jeszcze roku, w którym ekipa Grabaża nie zagrałaby na jakiejś większej poznańskiej imprezie. Oprócz nich, tego dnia na scenie pojawi się Habakuk, a także zwycięska grupa wyłoniona w konkursie „Zagraj na Juwe”, którą poznamy niebawem. Jak na bifor, nie jest źle.

 

Piątek 6.06 – ELECTRONIC DAY

 

Choć elektroniczne zespoły gościły na poznańskich juwenaliach od lat, dopiero teraz oficjalnie wyodrębniono dzień poświęcony tylko temu gatunkowi. Tu największą atrakcją zapowiada się KAMP! – zespół, który wprowadził wiele świeżości na polskim rynku muzycznym. Wcześniej publiczność rozgrzeje Brainfreezer – obserwuję ich niemal od początku działalności i – co prawda – odchodzą od swoich chilloutowych brzmień, jednak nie raz pokazali, że potrafią zrobić dobre show. Lubiącym house z pewnością spodoba się DJ neeVald, zdobywający co raz większe uznanie w klubowym środowisku.

 

 

Sobota 7.06 – ROCK DAY

 

Tego dnia szykujcie glany, bo będzie się działo! Na początek zagra poznański zespół RusT. Dawno nie słyszałem tak dobrego rockowego kawałka, jak ich najnowszy singiel „A Thousand Sounds”. Eksplozję gwarantuje także Kult – jedna z najmocniejszych pozycji na tegorocznych Juwenaliach. Po nich usłyszymy kolejną legendę muzyki studenckiej, czyli Farben Lehre. Wieczór zamknie Cała Góra Barwinków – zespół, który zyskał rozgłos dzięki udziałowi w najnowszej edycji X Factor.

 

Niedziela 8.06 – HIP-HOP DAY

 

Liczni wielbiciele gatunku czekają tylko na ten dzień. Myślę, że nie będą zawiedzeni. Na scenie pojawi się Te-Tris & Pogz. Duet wydał niedawno płytę „Teraz”, która bardzo się podobała i zapewne usłyszymy większość ich nowego materiału. Następnie wystąpi Sokół z Marysią Starostą, a po nich Zeus – jeden z najlepszych przedstawicieli polskiej sceny hip hopowej. Juwenalia zamknie Bas Tajpan & Bob One.

 

Studenci z ważną legitymacją na wszystkie koncerty wchodzą za darmo. Pozostałych czeka niestety kupno biletu, ale na szczęście ceny przy takich wykonawcach wyglądają bardzo przystępnie.

 

Bilety jednodniowe, ceny: 
do 15 maja 10 zł 
po 15 maja 15 zł
w dniu imprezy 20 zł

Karnety czterodniowe (pamiątkowa opaska), ceny: 

do 15 maja 30 zł 
po 15 maja 50 zł 
po 5 czerwca 60 zł

 

Sprzedaż rusza już po weekendzie majowym. Możecie je nabyć w salonach Empiku oraz na www.ebilet.pl 

 

Galeria