Marek Dyjak w zagra w Poznaniu!

Marek Dyjak w zagra w Poznaniu!

Kategoria: Muzyka

Autor: Marta Nowicka

Data publikacji: 2015-03-10

A a

W niedzielę 15.03.2015 r. w poznańskim klubie Blue Note wystąpi  „najbardziej prawdziwy głos na polskim rynku”, wokalista o unikatowym głosie – Marek Dyjak.

Z wykształcenia hydraulik, na co dzień – artysta przez duże „A”, opowiada poprzez swoją muzykę o sprawach trudnych, mocnych, nie owija w bawełnę.  Jego charakterystyczny, silny, niski głos potęguje niesamowitą autentyczność utworów.  Ciężko pozostać obojętnym na prawdy głoszone przez niego ze sceny, wyśpiewywane czy momentami melorecytowane słowa wkradają się w najciemniejsze zakamarki ludzkiej duszy, motywują do walki o siebie, skłaniają do refleksji.

Dyjak ma na swoim koncie spory dorobek artystyczny – wydał 9 albumów studyjnych, ostatni w 2013 roku. Krążek „Kobiety” to niezwykle udana próba interpretacji utworów polskich wokalistek, zmierzenie się z kobiecą wrażliwością. Wykonanie piosenek m. in. Katarzyny Nosowskiej w jego własnej i szczerej interpretacji zdecydowanie warte jest przyjścia na koncert.

Niedawno też w księgarniach pojawił się wywiad - rzeka pod tytułem "Polizany przez Boga". Dzięki rozmowom, które przeprowadzili z pieśniarzem Arkadiusz Bartosiak i Łukasz Klinke możemy lepiej poznać tego oryginalnego człowieka i artystę.

Polecamy wszystkim, którzy oczekują od muzyki czegoś więcej niż sympatycznych melodyjek okraszonych niewiele wnoszącymi w życie tekstami. Zdecydowanie warto!

 

DYJAK1