Meskalina Blues Festival zapraszamy do Środy Wielkopolskiej

Meskalina Blues Festival zapraszamy do Środy Wielkopolskiej

Kategoria: Muzyka

Autor: Artur Bądkowski, materiały organizatora

Data publikacji: 2015-07-09

A a

Zapraszamy na Meskalina Blues Festival 2015, który odbywa się Środzie Wielkopolskiej od 6 do 12 lipca. Nie jest to przemijająca nowinka wśród imprez w Wielkopolsce, odbywa się ona już czwarty raz. Wydarzenie wbrew nazwie nie jest skierowane tylko do miłośników blues'a. Podczas Festiwalu na scenie pojawią się m. in.: Natalia Przybysz, Ania Rusowicz, zespół RUST, Kraków Street Band, MA i Wovoka. Na scenach publiczność usłyszy: rock psychodeliczny, americana, rock'n'roll czy bluesgrass. A ta lista nie wyczerpuje tematu. Meskalina Blues Festival to wydarzanie głównie muzyczne, ale towarzyszyć mu będzie wiele warsztatów, jam session i Akademia Ważnych Rozmów. W średzkim szpitalu miał także miejsce pokaz mody dla dzieci, przygotowany przez podopiecznych Domu Dziecka. Największe gwiazdy wystąpią w piątek i sobotę ale już przed weekendowymi atrakcjami uczestnicy będą mieli okazję uczestniczyć w III Przeglądzie Zespołów, podczas którego cztery zakwalifikowane zespoły staną do muzycznej rywalizacji o wiele nagród, m.in. nagranie dema w Hellenic Studio, trasę koncertową z HPG Promotion Group, koncert "na falach eteru" w Radiu Afera oraz bezpośredni awans do przeglądu zespołów podczas Bluesroads Festival 2016. W czwartek zagrają Raspberry Hills (ubiegłoroczny laureat Przeglądu) oraz Apli Papli. Ta część Festiwalu odbędzie się na stacji kolei wąskotorowej. Piątkowe koncerty odbędą się w średzkim Ośrodku Kultury od zaprezentowania się laureata Przeglądu Zespołów, którego na scenie zastąpi szczecińska grupa Ma, grająca mieszankę psychodelii, electro i funku. Ukoronowaniem wieczoru będzie występ Natalii Przybysz, która dwa lata temu śpiewała podczas Meskaliny piosenki Janis Joplin. Teraz zaprezentuje piosenki ze swej złotej płyty p.t. "Prąd".

W sobotę na scenie zagości Tomek Nitribitt ze swym solowym projektem Tom & Ebony Faces. Po tej dużej dawce bluesa wystąpi grupa RUST grająca rust'n'rolla. Publiczność usłyszy zapewne piosenki nie tylko z debiutanckiego krążka "White Fog". Po tej dawce energetycznego grania na scenie pojawi się grupa Wovoka, która nagrała dotychczas dwie płyty "Trees Against The Sky" i "Sevastopolis". Na zakończenie wystąpi Ania Rusowicz, której koncert będzie ukoronowaniem tego dnia.

Tegoroczny Meskalina Blues Festival będzie także okazją do zabawy nad Zalewem Średzkim w Centrum MaxMarina. W Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Wielkopolskich organizatorzy zaproszą chętnych na różnorodne warsztaty, a w Galerii Miejskiej zagości Akademia Ważnych Rozmów, podczas których Natalia Przybysz (w piątek) i Ania Rusowicz (w sobotę) spotkają się z publicznością. W niedzielę 12 lipca publiczność będzie uczestniczyła w koncercie Kraków Street Band w Centrum MaxMarina i będzie to finał tegorocznej edycji Meskalina Blues Festival.

 ulotka srodek 2 OSTxyz