Od zera do bohatera….

Od zera do bohatera….

Kategoria: Muzyka

Autor: Wojciech Piasek

Data publikacji: 2013-09-30

A a

Zespół Skillet bo to właśnie jemu będzie poświęcona ta recenzja, powstał roku 1996 w miejscowości Memphis.  Zespół składa się z 4 osób: John Cooper (wokal, gitara basowa), Korey Cooper (gitara elektryczna,wokal), Seth Morrison (gitara elektryczna), Jen Ledger (perkusja,wokal). Skillet do tej pory wydał 10 albumów. Tylko dwójka z tych ludzi pamięta początki działalności tej grupy są nimi: John i Korey. Zespół ten jest idealnym przykładem jak ciężką pracą można osiągnąć wielki sukces na arenie międzynarodowej. 

Ja sam przez długi czas próbowałem się przekonać do nich. Nietuzinkowy skład, wymiana wokalu między damskim głosem a męskim, ostre brzmienia gitary łączące się z spokojnymi balladami – mieszanka wybuchowa jednym słowem . Wszystkie te cechy powinny spowodować, że Skillet od początku będzie WIELKI. Niestety tak się nie stało, wraz z pierwszymi albumami można przykleić do nich etykietkę zespołu nie wyróżniającego się niczym od innych, przeciętnego i to bardzo. 

Dlatego przez długi czas zastanawiałem się czy po raz kolejny sięgnąć po ich płytę skoro poprzednie albumy studyjne takie jak Hey You, I Love Your Soul czy Comatose zawiodły moje oczekiwania, bo  zespół po prostu nie wykorzystywał pełni swoich możliwości. 

Zaryzykowałem i postanowiłem przesłuchać kolejną płytę, i muszę powiedzieć, że tym razem nie zawiodłem się. Album Awake z 2009 roku w pełni spełnił moje oczekiwania. To właśnie w nim eksplodował ukryty talent jaki ma zespół Skillet. Takie utwory jak "Hero", "Monster", "Awake and Alive"  nie powodują tylko chęci wskoczenia w pogo, ale też pozwalają dzięki bardzo dobrym tekstom zastanowić się nad własną egzystencją. Te utwory odzwierciadlają moją duszę, to co każdy z nas sam przeżył kiedyś lub przeżyje. A co najważniejsze na tej płycie znajdują się również utwory dla ludzi, którzy kochają spokojne ballady rockowe. Mówią, że ciężką pracą osiągamy perfekcję. Tak właśnie jest w przypadku Skillet , któremu udało się osiągnąć wyższy stopień gry. Udało im się przejść, co jest bardzo trudne, z poziomu zespołu przeciętnego na zespół , który może osiągnąć klasę światową. Każdemu z Was z czystym sercem mogę polecić album studyjny „Awake”. Ja sam z niecierpliwością czekam aż w moje ręce wpadnie najnowszy ich krążek „Rise”, który swoją premierę miał w 2013 roku.