Płyta (Nie)Prymityw(na)

Płyta (Nie)Prymityw(na)

Kategoria: Muzyka

Autor: Edgar Hein

Data publikacji: 2014-12-02

A a

Potrzebuję wczoraj, Chłopcy, Berlin-paryż-londyn, Gloria, T.love-T.love, Wakacje i przede wszystkim Bóg. Wydana w 1994 roku płyta (swoją drogą 21 listopada przypadała dokładna rocznica) to kopalnia świetnej muzyki - każdy kolejny utwór zaskakuje pozytywnie, płyta w całości porywa nawet po dwudziestu latach. Najbardziej punk’n’rollowa płyta w dorobku zespołu jest wedle większości fanów najważniejszą w dorobku zespołu. To wtedy też ustabilizował się skład zespołu, który miał później wspiąć się na wyżyny polskiej muzyki rockowej, znajdując poklask nawet u szerokiego odbiorcy.
Zespół nie mógł nie podjąć wyzwania, jakim jest zmierzenie się z tym kultowym wydawnictwem. Przygotowali dla swoich fanów długą trasę koncertową po kraju. Efektem tych wojaży jest przyjazd do stolicy Wielkopolski. Ciekawe, czy Muniek Staszczyk ze swoimi kompanami odważą się oprzeć koncert właśnie na płycie Prymityw. Status kultowej zobowiązuje, a Panowie nie są już najmłodsi i na pewno sporo wysiłku musi ich kosztować wykrzesanie z siebie takiej energii jak na chociażby pamiętnym koncercie T.Love Prymityw w studio TVP Łęg. A to właśnie ten koncert został wydany na DVD będącym kolejnym obok trasy bonusem związanym z obchodami dwudziestolecia Prymitywa. Poza tym Panowie zremasterowali płytę, wydali na CD i okrasili dwoma nowymi kompozycjami (Italia oraz Pole Garncarza) oraz jedym coverem- legendarną Jałtą Jacka Kaczmarskiego. Co jak co, ale Panowie bawić się potrafili zawsze!
Koncert rozpocznie poznańska formacja Przed Wschodem Słońca, zwycięzcy Akademickiego Przeglądu Muzycznego 2013 organizowanego przez radio Afera. Skoczne ska na pewno rozgrzeje licznie zgromadzoną (nie wyobrażam sobie innego scenariusza!) publikę.
A wielu z nas pewnie w piątkowy poranek zaśpiewa „O jaki jestem rozpieprzony...” A jeszcze więcej będzie „potrzebować wczoraj”, które dzięki zespołowi T.Love było tak cudownie PRYMITYWne...
T.Love „Gra Prymitywa” + Przed Wschodem Słońca,

ESKULAP Akademickie Centrum Kultury
ul. Przybyszewskiego 39, Poznań

4 grudnia (czwartek), godzina: 20.00