Pod poznańskim Jaworem…

Pod poznańskim Jaworem…

Kategoria: Muzyka

Autor: Jaromir Mitkiewicz

Data publikacji: 2014-01-21

A a

Goorala a raczej Mateusza Górnego specjalnie przedstawiać nikomu nie muszę. Młody, utalentowany pochodzący z Bielska-Białej muzyk, na polskim rynku dał o sobie usłyszeć już kilkukrotnie. Najpierw grając w Psio Crew  wypuścił dobry remix Led Zeppelin i zdobył wyróżnienie na liście przebojów radia Bis. Potem w 2009 roku stworzył udźwiękowienie filmu Franka Hurleya „South” zbierając dobre recenzje. Dwa lata później światło dzienne ujrzał pierwszy, ale znakomity album studyjny „Ethno Elektro”, ukazujący niesamowity klimat jego rodzinnych stron w elektronicznym wydaniu. To było wystarczającym powodem, aby otrzymać zaproszenie  Opener Festival i Przystanek Woodstock. Prekursor łączenia dnb z góralszczyzną, który słynie z bardzo dobrego grania klubowego i koncertowego, kilka dni temu wydał swój drugi krążek. Nagrywany od około roku album pt. „Better Place” doczekał się w końcu premiery 18 stycznia 2014r. 12 utworów, z czego aż trzy to promo, może zrobić dużo szumu. Zgodnie z zapowiedziami ma być mniej ethno, a więcej electro, ale czy tak jest musicie dowiedzieć się sami. Poniższy teaser opublikowany w grudniu, zawierają skróty wszystkich dwunastu kawałków.

Klimat Żywiecczyzny wciąż odczuwalny, choć zauważalnie zmieniony. Widać, że Gooral cały czas eksperymentuje. To duży plus, bo skład wokalny, czyli Anna „Wiosna” Rogowska, Jan Mędrala oraz Maciej „Kamer” Szymonowicz, jest bardzo zdolny i dużo może osiągnąć.

O tym, że Mateusz Górny nie zamyka się na konkretne brzmienia może świadczyć koncert Goorala z Mazowszem na ubiegłorocznym Przystanku Woodstock. Choć nie byłem przekonany do powodzenia tego projektu, szybko zmieniłem zdanie słuchając ich na żywo.

Gooral wraz z ekipą koncertuje już od lat, za każdym razem zachwycając publiczność. Jak będzie teraz, po premierze nowego albumu i podwojeniu dotychczasowego repertuaru? Możecie się dowiedzieć już w ten czwartek pod Poznańskim Jawor…. tzn. Minogą.

Koncert Goorala

23.01 godz 20:00

Poznań „Scena pod Minogą” ul. Nowowiejskiego 8

bilety 25/30 pln