Projekt soul

Projekt soul

Kategoria: Muzyka

Autor: Magdalena Brylowska

Data publikacji: 2013-11-04

A a

Do tego koncertu mogłoby w ogóle nie dojść gdyby nie fakt, że mieszkamy w globalnej wiosce i za pośrednictwem choćby youtube możemy słuchać muzyki różnych wykonawców z całego świata. Pewnego dnia Frank McComb – muzyk jazzowy, uznawany w Stanach za godnego następcę Steviego Wondera – trafił na nagrania Ani zamieszczone na youtube i im dłużej jej słuchał, tym bardziej upewniał się w przekonaniu, że chce z nią podjąć współpracę. Jak zaplanował tak zrobił, za pośrednictwem swojej menadżerki skontaktował się z polską wokalistką i zaproponował by razem spróbowali coś nagrać? Szarmach początkowo maile od menadżerki McComba traktowała jak kiepski żart, w końcu rzeczą niemożliwą jest by jeden z jej muzycznych idoli był zafascynowany właśnie nią! Na całe szczęście Ania po jakimś czasie uwierzyła w prawdziwość tych wiadomości i idąc za ciosem zaproponowała McCombowi by przyjechał do Polski i zagrał z nią kilka koncertów. Choć muzycy nie mają jeszcze wspólnego materiału to ich koncert będzie okazją by sprawdzić jak koegzystują na scenie dwie soulowe dusze. Będzie również można bliżej poznać ich solowe wykonania, bowiem koncert jest zaplanowany jako dwa odrębne koncerty, podczas których wokaliści będą siebie wspierać wokalnie i muzycznie.

Do tej pory Frank McComb nie był szerzej znany polskiej publiczności, choć w innych krajach jest cenionym muzykiem, może za sprawą Ani Szarmach polska publiczność go pokocha i zapragnie gościć częściej. Bowiem Ania, choć nie można jej usłyszeć w radiostacjach i nie można o niej poczytać w kolorowych gazetach, jest obecna na scenie już od wielu lat. Początkowo jako chórzystka, z czasem stała się jedną z bardziej cenionych wokalistek sesyjnych i brała udział w wielu projektach muzycznych m.in. z Edytą Górniak, Kayah, Ewą Bem, Poluzjantami, Sistars, Andrzejem Piasecznym, 15 Minut Projekt a także Rafałem Olbińskim. Na swoim koncie ma trzy solowe płyty i każda z nich spotkała się z ciepłym przyjęciem zarówno ze strony słuchaczy jak i krytyków.

Mam nadzieję, że ta współpraca zaowocuje i niedługo będzie można usłyszeć wspólny materiał Szarmach i McComba, a tymczasem pozostaje nam środowy koncert, który będzie wielkim sprawdzianem dla artystów. Oby zdali go śpiewająco!

Poznań, Kino Apollo Teatr, ul. Ratajczaka 18

6.11.013 (środa), g.20:00

bilety: 65 zł (przedsprzedaż) / 80 zł