Rocket Festiwal 2015 - Poznań!

Rocket Festiwal 2015 - Poznań!

Kategoria: Muzyka

Autor: Marta Nowicka

Data publikacji: 2015-02-11

A a

Rocket Festiwal to cykliczna impreza muzyczna, odbywająca się od kilku lat, w kilku dużych miastach i z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Przyciąga fanów rockowej muzyki świetną atmosferą, stosunkowo niedrogimi biletami i koncertami najlepszych polskich artystów. A wszystko to na jednej scenie, w czasie jednego popołudnia i wieczoru. Dla niejednego amatora gitarowych dźwięków to dzień idealny.

W tym roku organizatorzy przygotowali dla nas muzyczną, wielodaniową ucztę. Jako pierwszy apetyty podsycać będzie zespół Chemia.  Jest to warszawski skład z dwoma długogrającymi płytami na koncie i dużym koncertowym doświadczeniem. Ich muzyka to inspiracje klasyką rocka z domieszką grunge’u. Kto jeszcze nie zna – warto nadrobić zaległości.

Kolejny zespół goszczący na festiwalowej scenie to poznańskie Muchy,  z rozmachem świętujące niedawno swoje 10 urodziny i wydanie nowego, czwartego studyjnego albumu „Karma Market”. Płyta była zaskoczeniem dla niektórych fanów grupy, ale została entuzjastycznie i z uznaniem przyjęta przez publiczność i krytyków. Z pewnością z poznańskiej sceny wybrzmią zarówno klimatyczne, a przede wszystkim mądre utwory z nowego krążka, jak również starsze, zadziorne i żywiołowe kawałki. Profesjonalizm, a zarazem luz, pasja i serce – to Muchy pokazują na scenie. Dla nich samych warto tam być!

Oberschleisen to chyba najbardziej oryginalna pozycja line-up’u Rocket Festiwalu. Muzykę chłopaków ze Śląska najłatwiej określić jako połączenie Rammstein’a ze śląską gwarą. Efekty są zdecydowanie warte posłuchania! Zespół powstał w 2008 i ma na koncie krążek „Oberschleisen”, jednak dał się poznać szerszej publiczności zajmując drugie miejsce w „Must be the music” i od tamtej pory regularnie koncertuje oraz przygotowuje się do wydania drugiego albumu.

Następną kapelą goszcząca w Poznaniu jest dobrze wszystkim znany Happysad. Zespół ma na koncie kilka płyt, ostatnią wydaną w 2014. Na ich koncertach sale wypełnione są po brzegi, a wokalista, Kuba Kawalec, mógłby spokojnie zając się tylko grą na gitarze, bo publiczność wyśpiewa każde słowo za niego.  Doświadczenie koncertowe grupy jest liczone w setkach, więc z pewnością czeka nas kilkadziesiąt minut dobrego, profesjonalnego grania.

Luxtorpeda to kolejny poznański i większości świetnie znany zespół, który znalazł się w składzie tegorocznego festiwalu. Garażowo – punkowo – rockowa muzyka ze świetnymi tekstami to ich znak rozpoznawczy. Świetne dla fanów mocniejszych brzmień jak i nie dającej przejść obok siebie obojętnie warstwie lirycznej.  Robert „Litza” Friedrich (założyciel) z kolegami mają na koncie 3 albumy studyjne, wiele koncertów i ciężko znaleźć fana rockowej muzyki, któremu nie obił się o uszy wybitnie lubiany „Autystyczny”, goszczący na pierwszych miejscach wielu list przebojów. Warto!

Gwiazdą Rocket Festiwal’u 2015 jest zespół Hey. Królowa polskiego rocka, Katarzyna Nosowska i jej świetni muzycy to propozycja obok której nie można przejść obojętnie. Mają na koncie 10 płyt studyjnych, kilka wydawnictw koncertowych i od ponad 20 lat są jednym z najbardziej rozpoznawalnych zespołów rockowych w Polsce. Ich muzyka zmieniała się w czasie, na nowszych krążkach pojawiło się trochę elektroniki, lecz wciąż zachowują swój stary, rockowy klimat i okraszone są genialnymi tekstami Nosowskiej, której powalającą skromność warto zobaczyć na scenie.

Tak zaszczytne grono wybitnych muzyków na jednej scenie zdecydowanie warto zobaczyć! Każdy znajdzie coś dla siebie. Polecamy serdecznie!

POZNAŃ, 28 lutego, Hala Arena ul. Wyspiańskiego 33
15:30 otwarcie drzwi
16:00 Chemia
16:45 Oberschlesien
17:30 Muchy
18:20 Happysad
19:50 Hey
21:20 Luxtorpeda

Ceny biletów: 75/85 zł