Skubas promuje nowy album!

Skubas promuje nowy album!

Kategoria: Muzyka

Autor: Marta Nowicka

Data publikacji: 2014-12-05

A a

„Nie mam dla Ciebie miłości…

…ktoś tu był przed Tobą.” – tak śpiewa Skubas w swoim najnowszym singlu, z dopiero co wydanego albumu „Brzask”. Bez wątpienia jest to jeden z najpiękniejszych, najbardziej szczerych i osobistych polskich tekstów ostatnich lat. To nie jedyny utwór, który zachwyca świetnie napisanymi słowami. Nie wspominając o warstwie muzycznej.

Ale od początku.

Kim jest Skubas? Radosław Skubaja, bo tak naprawdę nazywa się artysta, to pochodzący z Lublina kompozytor, muzyk, autor tekstów  i wokalista. Zadebiutował w 2012 roku albumem „Wilczełyko”. Od razu zdobył przychylność krytyków, dziennikarzy i słuchaczy, a jego dzieło zostało uznane za jedną z lepszych płyt roku. Nastrojowe, akustyczne kompozycje, z grunge’owym zacięciem, ciepły, ciekawy głos, opowiadający prosto i pięknie napisane historie to jego znaki rozpoznawcze. W muzyce Skubasa można zatracić się w domowym zaciszu z kocem i herbatą, ale i przeżyć niesamowite emocje, doświadczyć niespotykanej energii będąc na jego koncercie.

Trasa „BRZASK TOUR” to seria koncertów promująca najnowsze wydawnictwo artysty -  płytę „Brzask”. Nie jest ona rewolucją w stosunku do poprzedniej, ale to jej atut. Skubas swobodnie maluje dźwiękiem, słowem i emocjami, co powoduje u słuchacza chęć bycia częścią tego obrazu.

W najbliższą środę w poznańskim Eskulapie będzie okazja do posłuchania najnowszych utworów artysty, z pewnością pojawią się też znane już słuchaczom piosenki z debiutanckiej płyty.

Polecamy każdemu, kto poza słuchaniem świetnej muzyki, chce coś przeżyć, pomyśleć posnuć refleksje. Zdecydowanie warto!

 

Klub Eskulap

Poznań

Ul. Przybyszewskiego 39

10.12.2014 o g. 1900