Studenci przejęli Poznań

Studenci przejęli Poznań

Kategoria: Muzyka

Autor: tekst: Marzena Bloch; zdjęcia: Marzena Bloch, Jakub Marciniak, Maciej Godek

Data publikacji: 2014-06-10

A a

Impreza odbywa się w dniach od 5 do 8 czerwca. Tym razem w zmienionej lokalizacji, czyli na terenach przy Inea Stadionie. Studenci  nie zawiedli swoją obecnością organizatorów, którzy przygotowali dla nich wiele atrakcji.

Pierwszego dnia scenę zdominowały poznańskie formacje. Poza Habakukiem, jedynym zespołem spoza Wielkopolski, można było usłyszeć Muchy i Strachy na lachy. Wystąpiły również dwie kapele studenckie, czyli Eleanor Gray oraz Terrific Sunday.

Wspomniany wcześniej Habakuk wystąpił jako pierwszy i od razu przyciągnął publiczność pod scenę. Panowie z Częstochowy zagrali koncert inspirowany muzyką reggae, wykonując utwory  Jacka Kaczmarskiego oraz autorskie kompozycje. Przez dobrą godzinę serwowali słuchaczom sporą dawkę muzyki, a publiczność pod sceną po każdej piosence nagradzała ich brawami.

            Zespołem, który pojawił się tego dnia na scenie był również Terrific Sunday. To kolejna kapela studencka, która mogła zagrać na deskach Festiwalu Muzycznego Juwenalia. Laureaci V Akademickiego Przeglądu Muzycznego Radia Afera przenieśli słuchaczy w krainę brytyjskiego rocka. Poznaniacy zagrali swoje autorskie utwory, pochodzące m.in. z ich EP-ki pt. „Tonight”. Wśród utworów, które można było usłyszeć znalazło się m.in. „In My Arms” czy „The Strangers Lovers”. Niejednokrotnie doceniani przez publiczność, tym razem również zapewnili dobrą zabawę pod sceną. W tym roku będzie można usłyszeć ich również podczas festiwalu w Jarocinie oraz Opener Festival w Gdynii.

            Po Terrific Sunday na scenie pojawił się wyczekiwany przez wielu zespół, czyli poznańskie Muchy. Niemałym zaskoczeniem dla publiczności była zmiana w składzie zespołu. Grającego na gitarze Krzysztofa Zalewskiego zastąpił kolega po fachu, czyli Stefan Czerwiński z The Ploy. Zapewne nie jest to ostateczny stan, a jedynie mała zamiana ze względu na inne muzyczne zobowiązania Zalewskiego. Niemniej panowie z Much dali świetny koncert, podczas którego można było usłyszeć m.in. „Nie przeszkadzaj mi, bo tańczę”, „Poznań” czy „Zamarzam”. Występ ten był jedną z nielicznych okazji zobaczenia zespołu w Poznaniu w ciągu ostatnich miesięcy. Muzycy przygotowują się do wydania swojego kolejnego albumu, którego premiera planowana jest na jesień tego roku.

            Ostatnim zespołem i jednocześnie headlinerem pierwszego dnia juwenaliów były Strachy na Lachy. Kapela pod przewodnictwem Grabaża zagrała numery z ostatniej płyty, jak i przypomniała swoje stare kompozycje. Zebrani pod sceną mogli usłyszeć m.in. „Piła tango”, „Twoje oczy lubią mnie” czy „Raissa”. Publiczność śpiewała razem z wokalistą słowa znanych piosenek, a każdy utwór nagrodzony został gromkimi brawami.

 

Pierwszy dzień Festiwalu Muzycznego Juwenalia odbył się bez przeszkód i w miłej atmosferze. Studenci licznie przybyli na tereny przy Inea Stadionie. Impreza zakończyła się po godzinie 1 w nocy.

Galeria