Tides From Nebula w Blue Nocie

Tides From Nebula w Blue Nocie

Kategoria: Muzyka

Autor: Tekst i zdjęcia: Marzena Bloch

Data publikacji: 2014-11-20

A a

Zanim na scenie pojawiły się gwiazdy wieczoru, w roli suportu zagrał zespół Besides. Panowie również pochodzą z post-rockowego kręgu muzycznego, a ich karierę można śledzić obecnie m.in. w programie Must Be The Music Tylko Muzyka. Muzycy grają ze sobą od 2011 roku i coraz śmielej poczynają na polskiej scenie muzycznej. Tego wieczoru mieli jednak nieprzyjemną wpadkę. Besides spóźnili się na występ przez problemy techniczne z samochodem. Chociaż to złośliwość ciał martwych i trzeba im to wybaczyć, szkoda, że zagrali tylko trzy kawałki. Miejmy jednak nadzieję, że niedługo wrócą do Poznania na dłuższy występ.

Koncert Tides From Nebula rozpoczął się bez problemów i spóźnień. Panowie wprowadzili do klubu aurę tajemniczości, zmysłowości i niesamowitej gry dźwięków, której są zdecydowanie mistrzami. Nie trzeba było długo czekać, aż pod sceną pojawi się tłum ludzi, wsłuchujących się i kołyszących w rytm niespokojnych dźwięków. Gitarowe, przejmujące riffy, mocne akcenty perkusji i niesamowita gra świateł. TFN mają ogromną energię na scenie, która udziela się wszystkim zgromadzonym na ich koncercie. Niezaprzeczalnie potrafią oczarować słuchacza, nie używając przy tym słów. Sama ich muzyka mówi to, co w innych zespołach nie post-rockowych odgrywa tekst.

Około 2-godzinny, dynamiczny koncert z nielicznymi przerwami na spokojniejsze dźwięki. Muzycy zagrali zarówno nowe, jak i starsze kawałki. Można było usłyszeć numery z najnowszej płyty, pt. „Eternal Movement”, jak również wcześniejszych, czyli „Earthshine” czy ich debiutu „Aura”. To zdecydowane zadośćuczynienie za opóźniony koncert suportu i duża satysfakcja dla fanów formacji TFN. Można też wybaczyć małą wpadkę gitarzyście, Adamowi Waleszyńskiemu, który witając się z publicznością pomylił Poznań z Wrocławiem. Za co zresztą przepraszał kilkakrotnie w ciągu całego występu.

Wnętrza klubu Blue Note wypełnione były po brzegi słuchaczami. To zdecydowanie świadczy o sukcesie występu TFN. Muzycy podkreślali, podczas swojego występu, że bardzo lubią występować w Poznaniu i z pewnością jeszcze nie raz odwiedzą stolicę Wielkopolski. Czekamy zatem na kolejny koncert post-rockowej formacji w naszym mieście.

Galeria