Wyłączyć prąd i włączyć emocje

Wyłączyć prąd i włączyć emocje

Kategoria: Muzyka

Autor: Magdalena Brylowska

Data publikacji: 2014-03-29

A a

 

MTV Unplugged to cykl koncertów, podczas których artyści skazani są na własny talent i umiejętności, nie mogą liczyć na pomoc szeroko pojętej techniki. Na scenie są tylko oni i instrumenty, zaś na widowni publiczność, która stanowi ważny element całego przedsięwzięcia. Z każdego z tych koncertów powstaje płyta, zapis ich umiejętności na żywo, każdy ma tylko jedną szansę, nie ma możliwości powtórki. Wśród polskich artystów jest zaledwie kilku, którzy dostąpili tego zaszczytu, Kayah, Kult i Hey oraz Wilki.

Wydana w 2007 roku płyta z koncertu od razu zyskała uznanie krytyków i podbiła serca słuchaczy. Nie za idealnie zaśpiewane piosenki, ale za emocje, za charakter, za oddanie pewnego rodzaju intymności, odarcie się ze wstydu i zagranie dla zabawy, jakby miał to być ostatni koncert w ich karierze. Choć na płycie pojawiły się fałsze, i to całkiem sporo, były też pomyłki i wpadki, to nikt nie zwracał na to uwagi, bo liczy się to, że był to świetny koncert z wielu powodów. Jednym z nich byli zaproszeni goście, Mozil, Chylińska czy Budyń. Chemia między nimi a Nosowską była widoczna na pierwszy rzut oka. Wzajemna sympatia i uznanie dla dokonań artystycznych sprawiły, że artyści po prostu świetnie się razem bawili i tą energią zarazili innych.

Sobotni koncert będzie próbą odtworzenia wydarzeń sprzed lat, pewne jest to, że zagrają utwory zarejestrowane na płycie wzbogacone o kilka piosenek z płyt „Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!” oraz „Do rycerzy, do Szlachty, do Mieszczan”. Kto wystąpi u boku Nosowskiej? Tego nie wiadomo, może któryś z poznańskich muzyków. Wiadome jest jednak to, że ten koncert będzie nie lada gratką dla wszystkich wyznawców Hey, tak - wyznawców, bo jest to zespół, który niezmiennie od lat zachwyca, rozwija się, inspiruje nowymi nurtami, przy tym wszystkich nie tracąc autentyczności, pozostając cały czas tym samym zespołem.

Do najbardziej wyczekiwanego przeze mnie koncertu tej wiosny pozostało kilka godzin. Mam nadzieję, że zobaczymy się na miejscu.

29.03.2014, g.19:00

Sala Ziemi MTP

Bilety: wyprzedane