PHOTOPASSje-WYSTAWA FOTOGRAFII KONCERTOWEJ

PHOTOPASSje-WYSTAWA FOTOGRAFII KONCERTOWEJ

Kategoria: Sztuka

Autor: Materiały prasowe organizatora

Data publikacji: 2015-03-11

A a

Podobno jeden obraz potrafi zastąpić tysiąc słów. Ale jak przedstawić muzykę, emocje, atmosferę koncertu? Coś co jest ulotne, dzieje się tu i teraz i jest niepowtarzalne. Fotografia koncertowa ma swoją specyfikę. Jest wymagająca. Jeśli komuś chcielibście przybliżyć wydarzenie muzyczne, koncert, podzielić się tym "czymś", to słowa nie będą wystarczające. Za pomocą fotografii, dobrych fotografii można się przybliżyć do tego "czegoś". Zapraszamy do szukania tego "czegoś" w fotografiach zaprezentowanych na:   

PHOTOPASSje

WYSTAWA FOTOGRAFII KONCERTOWEJ
19.03 – 14.04.2015

 

Początek wystawy: 19.03.2015

Miejsce wystawy: Galeria OKO/UCHO (ul. Masztalarska 8) | Estrada Poznańska

Początek: 18:18

Wstęp: wolny

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/791690630900842/

 

Zapraszamy na pierwsze spotkanie z fotografią koncertową w Poznaniu.
Grupa dziewięciu „szaleńców” podjęła się zadania przybliżenia i pokazania, czym jest dla nich
i czym może być dla jej odbiorców, trudna sztuka dokumentowania muzyki.

Selekcji prac na wystawę dokonał Sławomir Tobis – poznański fotograf, autor wielu prac i wystaw oraz kurator wystaw fotograficznych znanych fotografów, uczestnik jury prestiżowych konkursów fotograficznych, członek Związku Polskich Artystów Fotografików. W ramach inauguracji zapraszamy na solowy koncert Fismolla (impreza biletowana), który to odbędzie się 19 marca o godzinie 20:00 w Scenie na Piętrze (Estrada Poznańska).

Misja wystawy

Chcemy tworzyć i pokazywać świat muzyki widziany za pośrednictwem naszych obiektywów. Skupieni w jednym miejscu możemy ułatwić kontakt tym, którzy szukają profesjonalnego podejścia do tematu, albo po prostu chcą zobaczyć to, co w koncertowej fotografii jest najlepsze.

Chcemy pokazać, że fotografia koncertowa nie jest zbiorem przypadkowych kadrów stanowiących ilustracje do relacji z wydarzenia, lecz pasją, miłością do muzyki, zmysłem połączonym z refleksem. Przede wszystkim to ciężka praca. W dzisiejszych czasach dostępności sprzętu fotograficznego panuje pogląd, że aparat sam robi zdjęcie - widać to niestety również w mediach. Gazety drukowane i portale informacyjne rezygnują z profesjonalistów zastępując ich tzw. „dziennikarzem obywatelskim”. Czy to jest dobry kierunek?

Wystawa ma zapoczątkować realizację projektu, który ma na celu propagowanie profesjonalnego podejścia do tematyki fotografii koncertowej bez zalewania ilością a wyławiając kwintesencję tego, co spotyka się podczas np. konkursów, gdzie selekcja zdjęć sprowadza się do wyboru jednego czy dwóch najlepszych kadrów z danego koncertu. Myślimy, że ten rodzaj promocji naszej sztuki ułatwi dotarcie do tego, co w fotografii najlepsze.

Ten pomysł miał szansę powstać z naszych pasji i obserwacji świata. Jesteśmy wierni ważnym dla nas wartościom: autentyczności, wysokiej jakości propozycji i czerpaniu satysfakcji z naszych działań.

Mamy nadzieję pozyskać stabilnych partnerów w naszym działaniu, proponując doświadczenie i umiejętności, które pozwalają nam eksperymentować, wyznaczać nowe trendy i wdrażać odważne projekty. Współpraca z managementem zespołów, organizatorami koncertów, prasą branżową i szefami klubów mogłaby podnieść wzajemny prestiż i dać wymierny efekt w postaci innego rodzaju promocji.

ZAPRASZAMY!

Uczestnicy wystawy:

Paweł Rychter - lepszyPOZNAN.pl

Justyna Szadkowska - freelancer - Nie strzelaj w obiektyw!

Karolina Kiraga - lepszyPOZNAN.pl

Michał Antoniewicz - dlastudenta.pl

Karolina Lewandowska - MusicIs.pl

Anna Chylewska - AlterNation

Marcin Pflanz - AlterNation

Jakub Walczak - agencja fotograficzna Reporter

Tomasz Kuehn - fotopyra.pl