Kto się boi Virginii Woolf?

Kto się boi Virginii Woolf?

Kategoria: Teatr

Autor: Magdalena Kopeć

Data publikacji: 2017-04-08

A a

         Spektakl jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i jednym z najbardziej wymagających tekstów kultury. Twórca pierwowzoru, to Edward Albee – amerykański dramaturg filmowy, niejednokrotny zwycięzca nagrody Pulitzera rozwijający nurt kina psychologicznego.

         Kto się boi Virginii Woolf tym razem przetłumaczył Jacek Poniedziałek i wraz  z aktorami warszawskiego Teatru Polonia – Ewą Kasprzyk, Agnieszką Więdłochą, Krzysztofem Draczem i Antonim Pawlickim stworzył sztukę, którą już 24. kwietnia będziemy mogli obejrzeć w Poznaniu. Spektakl wystawiany jest gościnnie, zatem widownia będzie mogła zobaczyć go jedynie 2 razy – w Teatrze Wielkim w Poznaniu o 17:30 i tego samego dnia o 20:30.

         Przedstawienie opowiada o nocy, podczas której młode małżeństwo puka do drzwi Marty i George'a – pary z wieloletnim stażem. Spotkanie rozpoczyna się całkiem normalnie, jednak z każdą minutą i łykiem alkoholu, gospodarze wciągają przybyłych gości w nabierający na sile konflikt, wyrzuty i pretensje. Okazuje się, że młodzi również mają wiele do powiedzenia i wyjaśnienia. Inscenizacja to obraz pełen emocji, psychologii i dynamizmu z finałem, który zapewne zaskoczy niejednego widza.

         24. kwietnia o godzinie 17:30 i 20:30 zapraszamy do Teatru Wielkiego przy ulicy Fredry w Poznaniu na wyśmienitą ucztę teatralną, której oficjalnym organizatorem jest GRUV ART – TEATR.

 

Czas trwania: 140 minut, 1 przerwa
SPEKTAKL PRZEZNACZONY DLA WIDZÓW OD 15. ROKU ŻYCIA

 

plakatkto si boi 2kto sie boi 3