Molier w Sali Ziemi - czyli terapia śmiechem

Molier w Sali Ziemi - czyli terapia śmiechem

Kategoria: Teatr

Autor: Magdalena Heruday-Kiełczewska

Data publikacji: 2014-09-05

A a

„Chory z urojenia”, Teatr 6 piętro, MTP Sala Ziemi, 7.09.2014; godz. 17:00

Występują: Andrzej Grabowski, Katarzyna Grabowska, Maria Pawłowska, Anna Korcz, Joanna Kurowska, Konrad Darocha, Kamil Dominiak, Henryk Talar, Andrzej Szopa, Bartłomiej Firlej.

 

Klasyka nie przemija i takie właśnie nieprzemijalne dzieło, ostatnią komedię Moliera, wystawia 7 września w Poznaniu Teatr 6 piętro. Argan jest hipochondrykiem, który w rzeczywistości czuje się znakomicie. Nie znaczy to jednak, że nie trapi go żadna przypadłość. Korzysta jednak nader często z porad lekarzy, wsłuchując się w nich bardziej niż w samego siebie i swoich bliskich. Komedia jest lekka tylko z pozoru. Molier bowiem odsłania przed nami uniwersalne znaczenie choroby, na którą każdemu zdarza się cierpieć – choroby jaką jest samotność, pragnienie uwagi, potrzeba drugiego człowieka.

Sztuka niesie zarówno zadumę jak i uśmiech, wszystko przecież musi skończyć się dobrze. Plejada znakomitych aktorów, wśród których są znani szerokiej publiczności Andrzej Grabowski, (obok którego występuje jego córka Katarzyna), a także chociażby Anna Korcz i Henryk Talar, gwarantuje spektakl doskonale zagrany, który bawi i uczy zarazem.

Galeria