Och - co za sztuka. Mayday 2 w Poznaniu

Och - co za sztuka. Mayday 2 w Poznaniu

Kategoria: Teatr

Autor: Materiały prasowe organizatora

Data publikacji: 2015-03-19

A a

mayday2-28-800x533

Wkrótce w Teatrze Wielkim będzie miała miejsce poznańska premiera sztuki angielskiego komediopisarza nazywanego mistrzem farsy - Raya Cooney'a p.t. "Mayday 2". Jest on też autorem komedii: „Okno na parlament” oraz „Kochane pieniążki”. Spektakl wyreżyserowała Krystyna Janda, a na deskach pojawią się znani warszawscy aktorzy. Wszyscy, którzy widzieli pierwszą odsłonę sztuki będą na pewno zainteresowani dalszymi losami bigamisty, londyńskiego taksówkarza  Johna Smitha. Osoby, które nie widziały pierwszej cześci mogą wg słów Marii Seweryn odgrywającej jedną z ról, być spokojne -nie będą mieć problemu ze zrozumieniem fabuły. Sztuki to odrębne całości. Krystyna Janda w wywiadach przyznała, że dobrze się czuje w farsowym repertuarze co bardzo dobrze wróży spektaklowi.

Oto informacje o sztuce przekazane przez organizatora wydarzenia:  

Mayday 2 w reżyserii Krystyny Jandy 

30 marca 2015 r. w Teatrze Wielkim w Poznaniu o godz. 17:30 i 20:30 

Przekład – ELŻBIETA WOŹNIAK Reżyseria – KRYSTYNA JANDA 

Obsada:  MARIA SEWERYN, MONIKA FONCZAK, RAFAŁ RUTKOWSKI, ARTUR BARCIŚ, JERZY ŁAPIŃSKI/STANISŁAW BRUDNY, OLGA SARZYŃSKA/JUSTYNA SCHNEIDER, BARTŁOMIEJ FIRLET/ADAM SEROWANIEC 

Kolejna pełna akcji, humoru i wyśmienitej zabawy farsa Cooney’a! 

Och-Teatr wystawia kolejny teatralny hit, na który już od dawna czekają wielbiciele Raya Cooney’a. Nareszcie jest! „Mayday 2”, spektakl, który od pierwszego wystawienia zbiera gromkie brawa i owacje na stojąco.  

Sztuka przedstawia dalszy ciąg przygód najbardziej znanego taksówkarza z Londynu, czyli Johna Smitha, który od lat niemal bezkolizyjnie lawiruje między dwiema kochającymi go żonami, sumiennie rozpisując w małym notesie plan podwójnego życia. Czym jednak jest jeden notes wobec potęgi Internetu?... Gavin i Vicky poznają się właśnie przez Internet i od razu czują, że wiele ich łączy – wspólne pasje, plany i marzenia oraz… ojciec, który jest taksówkarzem i nazywa się John Smith. 

Najlepszą z ról kobiecych jest postać Marii Seweryn. Aktorka kreuje neurotyczną, nieco naiwną aczkolwiek posiadającą gorący temperament żonę, która wiernie od lat podaje mężowi kawę i śniadanie. Wtórujący jej Rafał Rutkowski jako John Smith to klasa sama w sobie. Komediowy talent aktora jest doprawdy imponujący, a temperament pozwala na niezwykłą dynamikę postaci. Razem ze Stanleyem Gardnerem stanowią bezkonkurencyjny duet. Stanley to niewysoki, błyskotliwy stary kawaler, przyjaciel domu. Artur Barciś w tej roli jest niedościgniony, co sprawia, że zdobywa serce publiczności już od pierwszej minuty spektaklu. To właśnie on dyryguje całą akcją, a jego szalone pomysły przynoszą kolejne zwroty akcji i kolejne nieoczekiwane sytuacje. 

Krystyna Janda, reżyserując spektakl, doprowadziła go do perfekcji, dbając o każdy najmniejszy szczegół. Bohaterowie kipią emocjami, biegając w tę i z powrotem, krzycząc i przewracając się. Akcja wre, nie pozwalając nawet na chwilę znudzenia!  

„Mayday 2” w Och-Teatrze to farsa w najlepszym wydaniu, pełna radości, dobrej energii, nieprzewidzianych zwrotów akcji i nie kończących się niespodzianek, co sprawia, że widz ze spektaklu wychodzi szczęśliwy, uśmiechnięty i przepełniony pozytywną energią. Na koniec warto zacytować Marię Seweryn: „jeśli ktoś nie widział Jedynki , może spokojnie przyjść na Dwójkę i odwrotnie. Będzie tak samo dobrze się bawił, bo to jest tekst doskonały! 

Czas trwania spektaklu: 120 minut, 1 przerwa 

Bilety do kupienia:  u organizatora GRUV ART ul. Tańskiego 6  rezerwacja@gruv-art.com.pl lub tel. 61 8471115 w kasie Teatru Wielkiego tel. 61 6590231 oraz na https://www.bilety24.pl/ i https://www.ebilet.pl/ 

MEDIA: Radio Merkury, MC Radio, epoznan.pl, WTK

Zapowiada się zabawny wieczór z angielskim humorem. Rozrywka na wysokim poziomie spod pióra Raya Cooney’a. Polecamy!

 

plakat_Mayady_2